Jevrejska kultura je kultura jevrejskog naroda od formiranja jevrejske nacije u drevnom Izraelu, kroz život u dijaspori i modernoj državi Izrael i kao takva je neodvojivi deo jevrejskog identiteta.
Jevrejska kultura u svom etimološkom značenju zadržava povezanost sa zemljom porekla jevrejskog naroda i odnosi se mnoge aspekte, uključujući: religiju i pogled na svet, književnost, medije i film, umetnost i arhitekturu, kuhinju i tradicionalno odevanje, običaje, muziku i folklor.
U Beogradu se prisustvo jevrejske zajednice pominje još od 1521. godine, mada mnogi istoričari veruju da su Jevreji na ovom području bili prisutni i ranije.
Jedan od važnih ciljeva Jevrejske opština je negovanje jevrejskog klturnog nasleđa korz aktivnosti Kulturno – obrazovnog karaktera.
Godišnji program aktivnosti sastoji se iz više segmenata: obeležavanje jevrejskhi praznika, očuvanje i afirmisanje kulturnog nasleđa kroz predavnja, izložbe, folklor, promocije knjiga, koncerte kako jevrejske tako i druge muzike, predstave amaterskog pozorišta „Kralj David“, jevrejska književnost, neformalno obrazovanje.
Realizacija programa se odvija kroz aktivnosti i programe sekcija Jevrejske opštine Beograd: Srpsko-jevrejsko pevačko društvo, hor Braća Baruh, Ženska sekcija, Centar za neformalnu edukaciju (omladinski, studentski i dečiji programi), sekcija za Hebrejski jezik, Nahar haeš- izraelski plesovi, pozorište Kralj David.
Pregled aktivnosti kulturno- obrazovnog prigrama
- Evropski dan jevrejskekulture- Festival jevrejske kulture
- Jevrejska književnost kroz istoriju i savremeni izraelski roman
- Jevrejska kultura – jevrejski praznici
- Neformalno obrazovanje
- Hebrejski jezik
- Izložbe
- Folkor – izraelski plesovi